Current track

Title

Artist


POMAGAMY LOKALNIE

Written by on 5 kwietnia 2021

POMAGAMY LOKALNIE!
29 marca w wyniku pożaru w Budzowie trzy rodziny straciły dorobek życia. Potrzebują sprzętów gospodarstwa domowego oraz rzeczy codziennego użytku. Uzbierane pieniądze zostaną przekazane na zakup materiałów budowlanych oraz odbudowę budynku. Bez dachu nad głową zostało 15 osób w tym 6 dzieci: dziewczynka 9 lat, chłopcy 15, 13, 8 lat oraz dwóch dwulatków.

WEŹMY SPRAWY W SWOJE RĘCE!
Gdy Kasia Wywijas naświetliła mi całą sytuację, oboje poczuliśmy potrzebę by jakoś pomóc w tej tragedii. Kasia już organizowała zbiórkę ubrań i innych potrzebnych rzeczy. Ja postanowiłem zrobić coś na czym znam się najlepiej – w zorganizowaniu akcji, do której może dołączyć każdy kto czuję potrzebę pomagania. W tym celu skontaktowałem się z Sylwią Pająk – właścicielką Cofeina Jazz Cafe. Sylwii dwa razy nie trzeba było powtarzać – gdy usłyszała o tragedii i o chęci zorganizowania pomocy, bez wahania zgodziła się gościć nas w swoim lokalu i wystrzeliła masą świetnych pomysłów i tonami pozytywnej energii. Postanowiliśmy oficjalnie „przedstawić światu” nasz plan. Nigdy nie spodziewaliśmy się tak dużego i życzliwego odzewu od naszych znajomych – wyrażających chęć pomocy w imprezie, od różnych artystów –  przekazujących swoje pracę na akcję, oraz od firm medialnych – które postanowiły wspierać i dać rozgłos temu wydarzeniu. Wszystkim BARDZO dziękujemy!

POMOC:
Już w tym momencie możecie przekazywać różne potrzebne rzeczy do Cofeina Jazz Cafe – Rynek 20, Sucha Beskidzka. Tam w pudłach zbieramy przez cały tydzień niżej wymienione rzeczy:

= CO ZBIERAMY:
– żywność (suchą)
– koce, pościel, ręczniki
– środki czystości, chemia
– pampersy r. 4 oraz kosmetyki dziecięce
– biurka dla dzieci
– ubrania DAMSKIE od S do XL, buty od 36 do 40
– ubrania MĘSKIE L, XL buty od 43 do 45
– ubrania DZIECIĘCE
–chłopcy 92-98, 140, 158, 164, buty 24, 25, 35, 38, 41
–dziewczynka 140-146, buty 35

= PIENIĄDZE:
Możecie także już teraz wpłacać datki pieniężne na konta założone przez ofiary tej tragedii:
KONTA DO WPŁACANIA POMOCY FINANSOWEJ:
+ Bank Spółdzielczy – Agnieszka Kukuc: 73 8128 0005 0035 2167 3000 0010
+ ZRZUTKA.PL: www.zrzutka.pl/w65zw7  – „Pomoc i odbudowa domu po pożarze w Budzowie”

AUKCJA:
Większa część przedmiotów przekazanych na aukcję można licytować na naszym wydarzeniu na facebook pod hasłem „IMPREZA CHARYTATYWNA – POMAGAMY LOKALNIE!”. Odnośniki do tej imprezy znajdziecie na facebookowych stronach: harpagan.net, Pracownia tatuażu SPLASH i Coffeina Jazz Cafe. Można też licytować odwiedzając Cofeinę w godzinach pracy.

IMPREZA 24 KWIETNIA, 2021:
Dniem kulminacyjnym zbiórki będzie nadchodząca sobota. W ten dzień odbędzie się szereg imprez podsumowujących naszą zbiórkę i aukcję:
16:00-18:00 Pracownia Tatuażu SPLASH ul. Mickiewicza 16 (2-gie piętro), Sucha B.
– POKAZ TATUOWANIA: możecie na żywo zobaczyć jak wygląda tatuowanie, dowiedzieć się na czym polega praca tatuatora, oraz uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania związane z tatuowaniem i pielęgnacją.
– PREZENTACJA LASEROWEGO USUWANIA TATUAŻU: czyli rozwiązanie problemu „nie-chcianych’ tatuaży. Odpowiemy na Wasze pytania!
– MAKIJAŻ PERMANENTNY: nasza specjalistka wyjaśni na czym polega, jakie są możliwości i zastosowanie.

19:00-02:00 COFEINA Jazz Cafe ul. Rynek 20 (2-gie piętro), Sucha B.
– ZBIÓRKA UBRAŃ, ŚRODKÓW CZYSTOŚCI ITD.: przez cały tydzień do imprezy można pozostawić wszelkie darowizny w naszej kawiarni.
– LICYTACJA LOKALNEJ SZTUKI: różnego rodzaju prace lokalnych artystów i muzyków przekazane na rzecz zbiórki zostaną zlicytowane, a dochód z nich zasili konto pomocy finansowej dla poszkodowanych.
– „ROCKOTEKA”: zabawa taneczna z DJ HARPAGAN, który zaprezentuje muzykę z wielu gatunków: Rock, Grunge, Reggae, Ska, Metal, Punk, a także klimaty Dyskotek i Rave’ów = głównie z lat 90-tych, ale też nowe, underground’owe brzmienia.

W czasie imprezy w godzinach 21-23 będziemy licytować część podarowanych prac i gadżetów podarowanych przez artystów, pisarzy i muzyków.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE I BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA POMOC I DONACJE!

 


Continue reading

Contact